Początek roku a kupno samochodu

Nie jest tajemnicą, że nowe samochody najlepiej kupować na początku roku kalendarzowego. Wtedy właśnie wielu dealerów organizuje wyprzedaże poprzedniego rocznika. Są to auta całkowicie nowe i nieużywane, jednak wyprodukowane w poprzednim roku. Niemniej jednak sprzedawcy muszą pozbyć się takich pojazdów jak najszybciej, dlatego też właśnie na początku roku organizują obniżki cen. Jeśli więc ktoś podjął decyzję o zakupie nowego samochodu pod koniec roku kalendarzowego, warto wybrać sobie markę i model oraz poczekać na początek następnego roku. Można mieć wtedy niby starszy samochód, ale jednak zupełnie nowy i co najważniejsze – w bardzo atrakcyjnej cenie.
Sprzedawcy chcąc pozbyć się aut wyprodukowanych w minionym roku nie tylko obniżają ich ceny, ale często organizują dodatkowe akcje promocyjne. Można na przykład otrzymać dodatkowe wyposażenie w podstawowej cenie samochodu albo przedłużoną gwarancję. Wszystko zależy od konkretnego dealera i od tego, jak bardzo zależy mu na pozyskaniu klientów. Dlatego też nie warto kupować samochodu pod koniec roku kalendarzowego, lepiej poczekać na początek następnego roku i wtedy udać się do salonu, żeby sfinalizować zakup. Oczywistym jest, że im później, tym ceny aut są mniejsze. Najlepsze oferty można spotkać na wiosnę. W przypadku zakupu nowego samochodu średniej klasy można w ten sposób zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy, a także skorzystać z dodatkowych profitów w postaci wspomnianej już dłuższej gwarancji czy lepszego wyposażenia auta.
Wyżej wymienione powody są chyba wystarczające do stwierdzenia, że nowe samochody najlepiej jest kupować na początku roku.